X
app icon
Fussilet Vakfı
İyilikte Yarışmak İçin
İNDİR
Köşe Yazıları

Sıradan mı olmak, yoksa farkında mı olmak?

  • 16.08.2016

Neydi ki bu hayattan isteğimiz!

Sıradan mı olmak, yoksa farkında mı olmak?

Sıradanlık köprüsündeki kırık dökük tahtaların yoluna çıkmaz engeller çıkardığı ve gideceğin yere ulaşmanı imkansızlaştırdığı için mi farkında olmamayı seçiyorsun?

Sahi neydi senin amacın, vizyon ve misyonun.

Daha bir hedef bile belirleyememişken seni bu boğulmuşluktan ve sıradanlıktan neyin kurtaracağı, nasıl sıyrılıp da farkındalık evreninde yol alacak, gezintiye çıkacaksın, sorarım!

Her gün aynı amaçsız eylemlerde bulunmak, aynı cümleleri kurmak, aynı yolda yürümek, hayata aynı pencereden bakmak, hatta aynaya baktığında her gün aynı kişiye, düşünceye, kalbe ve ruha bakmak seni sıkmadı mı?

“Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul. Ancak Rabbine yönel ve yalvar.” | İnşirah Suresi 7-8

Bıkmadan, usanmadan yine diyorum ki:

“KALK ve SİLKELEN!”

Bak, farkına varılacak ne çok şey var sende, etrafında, hayatında. Sadece bakmak, görmek iste. Allah Teala’nın ışığından bakmak iste.

Sıradanlık köprüsünden, farkındalık bulutlarına sıçra.

Göreceksin ki, bu aldatıcı dünyanın çok ötesinde farkedilmeyi bekleyen yeni bir sen ve senliğinle yeşerecek hayatın olacak.

Sen, seni beklerken, benliğinde yok olup gitme!

Şimdi aynanın karşısına geç ve “ben farkındalığı seçtim” deyip, sana yol gösteren kitabına (Kur’an’a) sımsıkı sarıl ve doğrularla beraber ol.

 

| Hafsa Taşkıran

Yorum Yap

Paylaş

Bazen..

Bazenle başlayan cümleler kurmayı her ne kadar sevmesemde.. bazen evet bazen anlatılabilecek en iyi kelime olduğunu düşünmeden de edemiyorum. Aslına bakılırsa içinde çok fazlasıyla mana barındıran, kendini en iyi şekilde…

İNCELE

Yorum Yapın

>