X
app icon
Fussilet Vakfı
İyilikte Yarışmak İçin
İNDİR
Köşe Yazıları

Şaşkın Şaşkın..!

  • 19.02.2017

Son zamanlarda gözüme çarpan bir başka hal üzerine bu haftaki yazı zihnimde şekillendi ve o dönem de olduğu gibi günümüzün bu halini anlatan ayeti kerime düştü dilime.

“Allah, şöyle dedi: “O halde, orası onlara haram kılınmıştır. Kırk yıl yeryüzünde şaşkın şaşkın dönüp dolaşacaklar. | Maide Suresi 26”

Tabii ki bu ayetin öncesi sonrası bir sebep üzerine inmiş olup, asıl benim dikkatimi çeken ve günümüze uyarlama sebebim ise “..şaşkın şaşkın dönüp dolaşacaklar.” kısmı olmuştur.

Sizce de öyle değil mi?

Ortalıkta şaşkın bir vaziyette dolaşan, ne yaptığının farkında olmayan birçok insanın olduğunu görmüyor musunuz?

Ne yaşadığının, ne yediğinin içtiğinin, ne gezdiğinin, ne gördüğünün, ne mutluluğunun, ne de sevdiklerinin sevildiklerinin ve en önemlisi de Yaratıcısının, neden bu dünyada bulunduğunun farkında olmadan yaşamlarını -adına yaşam denirse- idam ettirmeye çalışan insanlar ile karşı karşıya kaldığımızın farkında mısınız?

Ve bir diğer ayeti kerime kalemimden yazıya dökülüyor:

“Şüphesiz ki, bir topluluk kendi durumunu değiştirmedikçe Allah onların durumunu değiştirmez. | Ra’d Suresi 11”

Oysa ki, her şey ne kadar açık ve net..!

Gün gibi ortada..!

Bizler durumlarımızı düzeltmediğimiz, yaratılış ve bu dünyada bulunma amacımızı unutup, konunun dışına çıktığımız zaman Allah Teala’nın yukarıda belirtmiş olduğum bu iki ayetine hep nail olacağız ne yazık ki.

Şaşkın ve unutulmuş..

Bedbaht ve o hal üzerine bırakılmış insan toplulukları..
.
.
.

Açın gözlerinizi ve zihinlerinizi ki, gerçekleri görün!

Görün ki, doğrularla beraber olup, yaşayın!

Yaşayın ki, ebedi kurtuluşa kavuşun!

Selametle..

 

Hafsa Taşkıran

Yorum Yap

Paylaş

Ruhun Kayboluşu

Anlamakta zorlandığım ve sanırım bundan sonra da zorlanacağım bir konu; bir insanın ruhunu bu kadar kirletmesi ve karanlık, yitik bir diyara terk etmesi.. Düşünüyorum..! Gerçekten bu konu üzerinde çok düşünüyorum…

İNCELE

Yorum Yapın

>