X
app icon
Fussilet Vakfı
İyilikte Yarışmak İçin
İNDİR
Köşe Yazıları

Kadınlık Bilinci

  • 08.03.2018

Bir “KADIN” olarak yaratılmak, bu dünyada var olmak ve varlığımızla kendimize, eşimize, çocuklarımıza, ailemize, çevremize, hatta hayatımıza şekil vermek, yönlendirmek, faydalı olmak ve en önemlisi de Yüce Yaratıcımızın bizlere bahşetmiş olduğu mukaddes güç ile olağan dünyanın içinde bambaşka bir dünya kurup; bu dünyamızın en adil, en yetkin kurucusu yöneticisi konumunda planlı programlı hareket ederek ilerlemek ve imarı için de çok çalışmak, bir kadının başlıca görevlerindendir.

Bu görevleri bilip, kendinin farkında olan kadın da güçtür, güçlüdür.
Dolayısıyla güçlü, kendinden emin, ayakları yere sağlam basan kadınların yetiştirdiği bireyler de bu özelliklere sahip olup, kendi dünyalarını daha sağlıklı kuracak ve yöneteceklerdir.

Ve İslam dininin de kadına biçtiği değer bu yönde olup, kadının her alan ve sahada ağırbaşlı bir şekilde bulunmasına da ruhsat vermiştir.

Ruhsat sahibi kadınlar olarak Hak yolunda vakarlı, edepli, dik duruşlu, kendinin ve aklının farkında olarak yürümek umuduyla..

 

“İSLAM DİNİ KADINI EZDİRMEZ, BAŞ TACI YAPAR.”

“İSLAM DİNİ KADINA DEĞER VERİR, VERDİRİR.”

Selametle..

 

Hafsa Taşkıran

Yorum Yap

Paylaş

Ruhun Kayboluşu

Anlamakta zorlandığım ve sanırım bundan sonra da zorlanacağım bir konu; bir insanın ruhunu bu kadar kirletmesi ve karanlık, yitik bir diyara terk etmesi.. Düşünüyorum..! Gerçekten bu konu üzerinde çok düşünüyorum…

İNCELE

Yorum Yapın

>