X
app icon
Fussilet Vakfı
İyilikte Yarışmak İçin
İNDİR
Köşe Yazıları

İşin Sırrı..!

  • 05.02.2017

E-mail’ime, instagram ve snapchat dm kutusuna gelen soruların çoğunun ortak noktası bu haftaki yazının konusunun bu olması gerektiğinin altını çizdi.

Korku, endişe, huzursuzluk, güvensizlik ve sonuca bağlanan ölüm korkusu..

Tüm bu kötü ve olumsuz duygular insanı her geçen gün yitirip bitirmekte, tıpkı rüzgarın yaprağı bir o yana, bir bu yana savurduğu gibi hayatları da savurmakta.

Sizler ise bu duyguların inşasını atmış, olumsuzlukları kondurmuş ve şeytanın barınağını oluşturmuşsunuz da.. farkında olmadan besleme işlemine çoktan geçmiş bulunmaktasınız.
.
.
.

Bir an durup, düşünün!

“Bu duyguların hangi biri bende (bizde) mevcut ya da yok” diye?

“Hangi birisi yok ki?” cevabı kulaklarımda çınladıktan sonra geri dönüşlerde verdiğim cevabı buradan da beyan etmek isterim.
.
.
.

İşin sırrı, iki kelimeden geçmekte:

TESLİMİYET ve SAMİMİYET..

 

Sen (sizler), samimiyet ve teslimiyetle Allah Teala’ya yöneldiğin, sığındığın an..

İşte o an her şeyin başlangıcı olduğunu, tüm o huzursuzluk veren, hayat ışığını söndürmesine neden olan kötü duygu ve düşüncelerinin bittiğini görecek, fark edecek ve huzurun anahtarını sımsıkı elinde tutmak isteyip, bırakmamak için var gücünle çalışacaksın.

Çünkü (bir kere) O’ndan gelen o huzuru hayatının hiçbir sahasında yaşamamış ve tatmamıştın(ız).

Yaşadığını zannettiğin anlık mutlulukların ise hazdan öteye gitmediğini fark etmiş ve gerçekliği görmüş bulunmaktaydın(ız).

“Rabbi ona “Teslim ol” dediğinde, “Alemlerin Rabbine teslim oldum” demişti. | Bakara Suresi 131″

” Kim ihsan edici olarak özünü Allah’a teslim ederse, onun mükafatı Rabbinin katındadır. Artık onlara korku yoktur, onlar üzülmeyeceklerdir. | Bakara Suresi 112″

.
.
.

Kısa, açık ve net!

Karmakarışık, kafa karıştırıcı hiçbir unsurun kelimelerde bulunmadığı, boğulmadığı ise pek aşikar.

O halde sırra sıkı sıkıya sarılarak yöneleceğimiz, yönlendireceğimiz tek kaynağında KUR’AN’ımızın olduğunu bilerek, hayatlarınızı bu tarifsiz mutlulukla şenlendirin.

Selametle..

 

Hafsa Taşkran

Yorum Yap

Paylaş

Ruhun Kayboluşu

Anlamakta zorlandığım ve sanırım bundan sonra da zorlanacağım bir konu; bir insanın ruhunu bu kadar kirletmesi ve karanlık, yitik bir diyara terk etmesi.. Düşünüyorum..! Gerçekten bu konu üzerinde çok düşünüyorum…

İNCELE

Yorum Yapın

>