X
app icon
Fussilet Vakfı
İyilikte Yarışmak İçin
İNDİR
Köşe Yazıları

Aydınlık yarınlara Bismillah..

  • 26.09.2016

Şu anki müslümanların halini gözden geçirelim, ne dersiniz?

Dininin ne olduğu sorulan bir müslümanın hiç şüphesiz vereceği cevap kendinden emin ve gayet gururlu bir şekilde “Elhamdülillah müslümanım.” olacaktır.

Ne kadar net bir tavır.
Peki tavırdaki kararlılık real hayatta kendini gösteriyor mu?
Ne kadar(ı) yaşanıyor?
Kaçta kaçı oranında Kur’an baz alınıyor?
(Şaka gibi ama bunu yapan müslümanların sayısı bir hayli fazla.)

Hükümlerin işine gelen kısmını hayatının bir köşesine (altını çiziyorum) iliştirip, işene gelmeyen kısmını ise görmemezlikten gelen sözde müslümanların sayısının gün geçtikçe artışa geçtiğinin farkında mısınız?

Kur’an’dan bir haber, onun, bunun uydurma, hurafe ve bidatları üzerinden islamı yaşadığını zanneden müslüman oranının yükselişte olduğunu biliyor muydunuz?

Evet, göz ardı edilmeyecek bir uyanış söz konusu ama neden ağır, uyuşuk ve hantal bir şekilde ilerlemesine izin verelim ki..?!

Ben bu uyanış ve ilerleyişin en doğru ve temelleri sağlam atılmış imanın bir parçası olmak için çok çalışıp, çabalayacağım inşaAllah.

Siz değerli kardeşlerimin de İslam’a, bu ümmete, gelecek ümmetlere ve bana yardımcı olacağına inanarak bu dava yolunda olacağım Allah’ın izniyle.

Kur’an ve sünnet ışığında aydınlanan yarınlara Bismillah..

“Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin.” | Al-i İmran Suresi 103

Selametle..

 

Hafsa Taşkıran

Yorum Yap

Paylaş

Bazen..

Bazenle başlayan cümleler kurmayı her ne kadar sevmesemde.. bazen evet bazen anlatılabilecek en iyi kelime olduğunu düşünmeden de edemiyorum. Aslına bakılırsa içinde çok fazlasıyla mana barındıran, kendini en iyi şekilde…

İNCELE

Yorum Yapın

>